Masáže

 

Kráľovská masáž

(celotelová, 60min.)

 

Skutočný kráľovský relax pre celé Vaše telo! Kombinácia tých najlepších uvoľňujúcich masážnych ťahov po celom tele, vrátane hlavy a tváre, spojené s ošetrením reflexných bodov na chodidlách, chrbtici alebo blízkosti chrbtice paralelne na obidvoch stranách, čím je účinok hĺbkovejší a masáž účinejšia. Práve  vďaka správne zvoleným relaxačným ťahom v spojení s reflexnými zónami tak dosiahneme úplné uvoľnenie blokády a psychického napätia.

 

Relaxačná masáž

(celotelová, chrbát a šija, 60/30min.)

 

Relaxačná masáž zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé  svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu. Vďaka pravidelnej masáži sa pokožka na vašom tele môže stať pružnejšou a môžete predísť bolestiam, ktoré bývajú dôsledkom stuhnutého svalstva - napríklad v oblasti šije, medzi lopatkami a v krížoch. Zdravotná masáž pomáha aj pri rekonvalescencii svalov a kĺbov po dlhom znehybnení v dôsledku zlomeniny alebo iného zranenia. Je najznámejším druhom masáže.

 

-  urýchlené odstraňovanie povrchových zrohovatených vrstiev kože

-  zvýšenie sekrécie potných žliaz a normalizácie napätia kože

-  trením sa dosahuje urýchleného vyprázdňovania povrchu žil a lymfatických cest

-  podporuje sa vstrebávanie opuchov a krvných výronov

-  zlepšuje sa svalová činnosť

-  znižuje sa bolestivosť

-  zlepšuje sa činnosť tkanív, zlepšuje sa výživa svalov

-  zmenou prekrvenia, zlepšenie činnosti hlboko uložených orgánov a tkanív

 

Zdravotná masáž

(celotelová, chrbát a šija, 60/30min.)

 

Zdravotná masáž sa využíva sa ako masáž liečebná,, vhodná u bolestivých stavov, kde napomáha uvoľneniu bolestivých spaziem a blokov vzniknutých v dôsledku nesprávneho držania tela, zlých pohybových stereotypov, u rôznych úrazov, čím dochádza k nesprávnemu preťažovaniu organizmu. Pracuje sa myofasciálnou (mäkkou) technikou, silnejším tlakom, bez použitia oleja za účelom prekrvenia a uvoľnenia skráteného svalstva, tender pointov, trigger pointov, jemné techniky na mobilizáciu funkčných blokád. Výborné výsledky už po prvej masáži!

 

Havajská masáž

(celotelová, 60min.)

 

Havajská masáž „Lomi Lomi“ je masáž, ktorá celé storočie sa prevádza na Havajských ostrovoch, odkiaľ pochádza. Vychádza z plynulých masážnych hmatov. Tieto masážne hmaty majú vysoký relaxačný a terapeutický účinok a vyznačujú sa svojou rytmikou a energetickým potenciálom si získala mnoho priaznivcov. Masáž je robená plynulými rytmickými pohybmi pomocou dlane a predlaktia. Pocit z masáže je ako jemné vlny prechádzajúce cez telo. Ďalším rysom je to, že dve odlišné časti tela sú masírované v rovnakom momente. Napríklad jedna paža alebo dlaň pracuje na ramene a druhá dlaň pracuje na protiľahlom bedre. To pomáha úplne sa uvoľniť. Pokiaľ sa nepracuje na izolovaných častiach tela, tak sa dosiahne hlbokého pocitu rovnováhy a harmónie. Veľmi dobre pôsobí na uvoľnenie svalovej spazmy a  bolesti. Často je označovaná za perlu medzi masážami a má prezývku Loving Hands (láskavé ruky).

 

-  Masáž stimuluje krvný obeh a lymfatický systém.

-  Havajská masáž hlboko relaxuje a harmonizuje organizmus.

-  Masáž odstraňuje svalovú bolesť, únavu a napätie.

-  Tato masáž veľmi dobre a efektívne uvoľňuje kĺbové spojenia.

-  Havajská masáž, ako aj iné masáže, pomáha detoxikácii organizmu.

 

Reflexológia chodidla

(chodidlá, 30min.)

 

Že masážou určitých miest na nohe možno odstrániť bolesť a vyliečiť rôzne ochorenia bolo  známe už starovekým Egypťanom.  Na nástennej  maľbe z obdobia 2300 rokov pred. n. l. je zobrazený  jeden z typických  hmatov používaných i v súčasnosti, - ošetrenie reflexného bodu hypofýza.

Aj indiáni v Amerike poznali a hojne používali mikromasáž nôh ako liečebnú procedúru. Takk zložitý systém akým ľudské telo bezpochyby je, musí mať veľa mechanizmov autoregulácie. Prečo práve chodidlá? Po celé tisícročia ľudia chodili bosí. Nervové zakončenia na ploske nohy boli neustále vystavované prirodzenej stimulácii pri chôdzi. Obuv je z hľadiska vývoja človeka vynález relatívne nový. Pravda, v našich podmienkach nemožno ľuďom odporúčať aby v záujme zachovania svojho zdravia začali chodiť bez topánok. Nič nám ale nebráni využívať harmonizujúce pôsobenie masáže reflexných zón.

Pravidelnou masážou takejto citlivejšej  oblasti  možno účinne podporiť hojivé procesy v organizme. Významné uplatnenie má ošetrovanie reflexných zón pri dlhodobých, chronických ochoreniach. Často umožňuje naštartovať liečbu aj tam, kde podávanie bežných liekov nevedie k očakávanému výsledku.

 

Reflexná masáž chrbta

(chrbát, 30min.)

 

Vykonáva sa na tele pacienta, bez použitia oleja, s cieľom odstrániť chorobné zmeny na koži a v tkanivách. Pôsobí na nervový systém, ktorý je hlavným riadiacim systémom v organizme človeka.

Pri masáži dráždime receptory a to sa prenáša dostredivými dráhami do mozgu. Odtiaľ vychádzajú spätné reakcie do kože a podkožia, svalov a orgánov, čím dochádza k ich lepšiemu prekrveniu.

Masáž má veľmi pozitívny účinok na funkčné poruchy prekrvenia, najmä pri migrenóznych bolestiach, ale i pri ďalších poruchách prekrvenia.

 

Baby masáž

(celotelová, 30min.)

 

Základom masáže je dotyk. Láskyplný dotyk je potom súčasťou správnej výchovy, dieťatko ho potrebuje spolu s vľúdnym slovom, aby sa rozvíjalo aj po ľudskej stránke. Metóda BABY masáže – masáže detí a kojencov je natoľko univerzálna, že ju môžeme používať ako u zdravých, tak pri handicapovaných deťoch, bábätkách i starších deťoch, dokonca aj u dospelých.

 

Aromaterapeutická masáž

(celotelová, 60min.)

 

Pri aromaterapeutickej masáži prenikajú silice do organizmu a napomáhajú odstraňovať potiaže, priaznivo ovplyvňuje krvný obeh, nervový systém a trávenie, harmonizuje psychiku a telesné funkcie. Masáž je vhodná pri únave a prepracovaní.

Aromaterapia pomocou éterických a rastlinných olejov pôsobí na ľudské telo celostne – holisticky.

Pri aplikácii masáže pôsobíme nielen na úroveň fyzického tela, ale i na duševnú a psychickú rovnováhu človeka. Aromaterapeutickými masážami môžeme pomáhať dospelým i deťom. Nesmierne pozitívne pôsobia prvky detských masáží, hlavne pri odstránení popôrodnej traumy, celkovo ukľudňujú, posilňujú imunitu, podporujú pamäť, deti sú odolnejšie voči vonkajším negatívnym vplyvom. Napomáhajú pri dyslexii, ľahkej mozgovej disfunkcii. Zlepšuje sa stav astmatikov, alergikov, ekzematikov.

Vedomé a správne používanie éterických olejov pomáha odstrániť škodlivé emócie, ako napríklad agresivitu ( ylang ylang ), nenávisť ( jasmín ), apatiu, beznádej ( pomaranč ) , rôzne strachy a obavy. Upokoja a potešia dušu človeka a zároveň privolávajú tie správne myšlienky.

Éterické oleje môžeme rozdeliť do troch základných skupín:

-  ukľudňujúce ( levanduľa lekárska, santalové drevo,jasmín, lotos)

-  osviežujúce ( eukalyptus, pomaranč)   

-  povzbudzujúce ( materínna dúška, vanilka)

 

Čokoládová masáž

(celotelová, 60min.)

 

Čokoládu si  pre jej výnimočné vlastnosti cenili už staroveký Aztékovia. Čokoládová masáž je známa svojimi antidepresívnymi, omladzujúcimi a afrodiziakálnymi účinkami. Výborná celotelová masáž s energetizujúcim masážnym olejom s rastlinným  kofeinovým výťažkom:

-  stimuluje nervovú sústavu

-  urýchľuje látkovú výmenu

-  hydratuje, tonizuje  a zvláčňuje pokožku

-  na suchú, citlivú  a starnúcu pleť

-  aktívny anti-aging efekt

Detoxikačná masáž

(celotelová, 60min.)

 

Obsiahnuté účinné látky, minerálne látky a stopové prvky z

-  morských rias,

-  morského bahna,

-  medu,

 

 prenikajú do najhlbších vrstiev pokožky, kde naštartujú intenzívny detoxikačný a čistiaci proces, ktorým sa harmonizujú a regulujú  životné funkcie. Odpadové a škodlivé látky sa pomocou vlásočníc cievneho systému v prekrvenej a okysličenej pokožky transportujú do vylučovacích orgánov a telo sa ich efektívne zbavuje. Pokožka je neuveriteľne hebká, hydratovaná a tukové vankúšiky sa postupne odbúravajú a problémové partie zostávajú vyhladené.

 

Športová masáž

 (nohy, ruky, alebo chrbát, 20min.)

 

Ide o druh klasickej masáže, ktorý je špeciálne prispôsobený pre športovcov alebo pre osoby, ktoré podávajú náročné fyzické výkony. Robí sa pred alebo po športovom výkone. Športová masáž je vysoko žiadaná u športovcov na zvýšenie fyzickej kondície alebo na uvoľnenie po fyzickej záťaži. Ak masér pripravuje telo na športový výkon, využíva silnejší tlak a rýchle masérske hmaty na zahriatie (prekrvenie) svalov. Ak chce uvoľniť a zregenerovať unavené a namáhané svaly po fyzickej záťaži, využíva jemné relaxačné trenie. 
Športová masáž je dobrou voľbou aj z hľadiska prevencie pri zraneniach. Športová masaž umožňuje nepomerne rýchlejší spôsob zotavenia unavených svalov ako pomocou iných relaxačných metód.

 

Masáž hlavy a tváre

(hlava, tvár a šija 20min.)

Výborná relaxačno - zdravotná masáž na uvoľnenie psychického napätia, migrény i ako prevencia pri opakovných bolestiach hlavy.